“Cegiełki” nominowane do Nagrody im. J. Mackiewicza!

Jury kapituły Nagrody im. Józefa Mackiewicza nominowała do nagrody dziesięć książek. Wśród nominowanych znaleźli się:

• Marek A. Cichocki “Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii”, Teologia Polityczna
  • Artur Grabowski – “Am (dziennik z drugiej strony)”, PIW
  • Piotr Gursztyn – “Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska – Niemcy był możliwy?”, Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Krzysztof Karoń – “Historia antykultury”, nakładem autora
  • Wojciech Kudyba – “Kamienica”, Pewne Wydawnictwo
  • Paweł Lisicki – “Epoka Antychrysta”, Fabryka Słów
  • Jan Krzysztof Piasecki – “Cegiełki i inne opowiadania”, Biblioteka Słów
  • Adrian Sinkowski – “Atropina”, Biblioteka Toposu
  • Maria Wilczek-Krupa – “Górecki. Geniusz i upór”, Znak
  • Janusz Węgiełęk – Spław, LTW

Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza przyznawana jest od 2002 roku. Została ufundowana w celu upamiętnienia postaci i dzieła Józefa Mackiewicza, wybitnego pisarza i działacza politycznego. Przyznawana jest polskim autorom za książki w szczególny sposób popularyzujące rodzimą kulturę, historię i tradycję.

Laureata tego prestiżowego wyróżnienia poznamy 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości.

W ubiegłym roku laureatem Nagrody został Wiesław Helak za książkę „Nad Zbruczem”.

Autor: ET