Rozmowa z Joanną Domańską, autorką książki “Budzenie drzew”

0

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Rafała T. Czachorowskiego z Fundacji Duży Format z Joanną Domańską, autorką książki “Budzenie drzew”.

Autorka opowiada o swoim debiucie prozatorskim, m.in. o tym czy polska wieś się zmienia, o dawnych przepisach takich jak nalewka z mrówek, o czułości, a właściwie jej braku w relacjach między bliskimi sobie osobami. Czyta też fragment swojej książki.

 

 

 

Joanna Domańska – absolwentka filologii polskiej z edytorstwem i komunikacją medialną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, studium dziennikarskiego, studiów podyplomowych z zakresu fotografii w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zyskała także stypendia twórcze Miasta Krakowa i Miasta Tarnowa, stypendium „Mobilni w Kulturze” Miasta Stołecznego Warszawy. Autorka tomików poetyckich: “36 wierszy o niepokoju”, “Pan tu nie leżał”, “Pomiędzy” oraz albumu fotograficznego “Niepodległa”.

Jej zdjęcia, teksty poetyckie, prozatorskie czy dziennikarskie były publikowane w „Toposie”, „Wyspie”, „Dzienniku Polskim”, „Akancie”, „Fragile”, „Frazie”, „Formacie”.

Otrzymała między innymi Nagrodę Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Wraz z Kamilem Domańskim prowadzi agencję fotograficzną Pictures.

“Budzenie drzew” to debiut powieściowy autorki.

 

Patronat medialny:

 

 

 

 

 

Wydawcy:

Biblioteka Słów (imprint Biblioteki Analiz)

Instytut Literatury

Projekt okładki: Aleksandar Ćirlić | Format: 130 x 200 mm | Liczba stron: 144 | Okładka miękka ze skrzydełkami | ISBN: 978-83-958867-4-4, 978-83-958867-4-4

 

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.