Radio Wrocław o “Sekretach antykwariusza”

0

We Wrocławiu powstała prawdopodobnie pierwsza na świecie rzeźba poświęcona miłośnikom i ofiarom książek. To przy okazji premiery tytułu “Sekrety Antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem?” autorstwa Stanisława Karolewskiego, który tłumaczy, że ofiar książek jest więcej, niż nam się wydaje – informuje Radio Wrocław.

“Antykwariusze i bibliofile, którzy książką dostali po głowie. Wszyscy ci którzy zaspali przez książki, którzy nie mogli się oderwać od książki i zaspali na ważny egzamin. Którzy przegapili swój przystanek w autobusie albo w pociągu” – mówi Radiu Wrocław antykwariusz.

W tej grupie jest także Pani Agnieszka, żona autora. “Ja zdecydowanie czuje się ofiarą książek, bo jak się poznaliśmy z mężem, to myślałam o tym, że jak można komuś książkę dawać w prezencie? Byłam bardziej zwolenniczką kwiatów, perfum… A teraz jak mąż mnie pyta: co byś chciała dostać? To mówię mu: książkę, ale określony tytuł”.

Książka powstała w ramach stypendium Literackiego Prezydenta Wrocławia z 2020 roku. “Jesteśmy już po premierze, być może jedynej pozycji, która podpowiada, jak zostać antykwariuszem” – wyjaśnia autor, Stanisław Karolewski. “Książka powstała przez pół roku w 2020 i jest zapisem codziennej pracy antykwariusza, ale myślałem, że jest też potrzeba opowiedzenia więcej. Odpowiedzenia na pytanie: skąd się właściwie biorą antykwariusze? W związku z tym jest też wątek edukacyjny dla ludzi, którzy myślą, że chcieliby zostać antykwariuszami” – dodaje autor.

Pełen tekst TUTAJ

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.