Stanisław Karolewski gościł w radiowej Dwójce i Radiu Wrocław Kultura

Stanisław Karolewski, wrocławski antykwariusz i pisarz, który napisał właśnie polską odpowiedź na „Pamiętnik księgarza” Shauna Bythella, czyli książkę „Sekrety antykwariusza. Czy w raju pachnie kurzem?”, był gościem audycji “Strefa literatury” w radiowej Dwójce.

Gościa Wacława Holewińskiego pytany był o to, jak się zostaje antykwariuszem; czy są przedmioty, których by się nie pozbył za żadną cenę, o relacje z kolekcjonerami, o to czy często wychodzi po wycenach brudny, o to czy pamięta każdego klienta, każdy sprzedany przedmiot.

Rozmowa dotyczyła też aukcjach antykwarycznych, o czasie jako wartości w pracy antykwariusza i o… koniecznej w tej pracy cierpliwości.

Audycji można posłuchać >>>TUTAJ

Stanisław Karolewski o swojej książce i swojej pracy rozmawiał też w Radiu Wrocław Kultura. W audycji prowadzonej przez Jacka Antczaka i Michała Kwiatkowskiego mówił o swojej twórczości literackiej oraz o tym, jak od dwudziestu lat przemierza domy, mieszkania, strychy i piwnice w poszukiwaniu piękna. Opowiadał też o tym, jak się łączy handel zabytkową książką z handlem antykami i płytami winylowymi.

Audycji można posłuchać>>> TUTAJ